Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi

E_Szymczak

Z głębokim żalem przyjmujemy wiadomość o śmierci dr Eugeniusza Szymczaka, naszego długoletniego Kolegi i Przyjaciela, który z Instytutem Politologii związał całe swoje życie zawodowe. Wiedzieliśmy, że zmaga się z ciężką chorobą i podziwialiśmy Go za dzielność, z jaką stawiał jej czoło. Mimo cierpienia, jakie Mu zadawała, do końca nie stracił serdecznego uśmiechu, jaki miał dla wszystkich otaczających Go ludzi, ani optymizmu, jaki Go0 zawsze cechował. Do końca też wypełniał sumiennie wszystkie obowiązki dydaktyczne, chociaż przychodziło Mu to z coraz większym trudem. Pracując w Instytucie od początku jego istnienia w znaczący sposób przyczynił się do tego, że stał się on nie tylko miejscem pracy, ale wspólnotą w całym tego słowa znaczeniu. Starsi pracownicy pamiętają wspólny wypoczynek, jaki Eugeniusz wymyślił i organizował przez wiele lat dla nich i ich rodzin. Młodszym chętnie służył radą i pomocą. Wszyscy zachowamy Go we wdzięcznej pamięci, Żegnaj Żenia. Będzie nam Cię bardzo brakowało.