Uniwersytet Wrocławski

Wydział Nauk Społecznych


Wydział Nauk Społecznych wita!

Wydział należy do największych i najbardziej popularnych na Uniwersytecie Wrocławskim. Studenci WNS stanowią liczną grupę wśród studentów uczelni, którzy za swoje osiągnięcia w nauce otrzymują stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W roku akademickim 2008/2009 aż 25 studentów wydziału zostało uhonorowanych takim wyróżnieniem. Świadczy to o wysokim poziomie kształcenia, a także o zaangażowaniu i pasji studentów wydziału.

Wydarzenia

 • Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Michałem Bonim pt.

  08 styczeń 2018 o 14:39:42


  Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Michałem Bonim pt. "Parlament Europejski i jego rola w kontroli rządów prawa w krajach członkowskich. Przypadek Malty, Węgier, Polski...".
  Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 stycznia w godz. 14.00 - 15.15
  Współorganizatorami spotkania są Katedra Studiów Europejskich oraz Koło Naukowe Studentów Europeistyki "Projekt...

 • Wernisaż wystawy rysunków Aleksandra Borto

  11 grudzień 2017 o 11:55:15


  A_borto_plakat_A5

  Biblioteka WNS serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Aleksandra Borto14 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 15.00. Aleksander Borto jest wrocławskim artystą i plastykiem, a także twórcą filmowym. Ukończył Zespół Szkół Plastycznych oraz kierunek filmowy w Państwowym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA. Artysta ma bogate doświadczenie w pracy z wyjątkowymi grupami ludzi. Wielokrotnie prowadził zajęcia będące elementem terapii dla schizofreników paranoidalnych w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS....

 • Pracownicy WNS otrzymali dofinansowanie projektów naukowych

  30 sierpień 2017 o 13:31:39


  Informujemy, że pracownicy WNS otrzymali dofinansowanie projektówProf. dr hab. Beata Ociepka
  Narodowe Centrum Nauki, OPUS 12
  Tytuł projektu: „Dyplomacja kulturalna: konceptualizacja lat i sezonów kultury jako wydarzeń kulturalnych w czasie konfliktu międzynarodowego”. 
  Prof. dr hab. Bogusława Dobek-Ostrowska
  „Uniwersalia 2.1” w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Humanistyki.
  Tytuł projektu: „Tłumaczenie na j. angielski i publikacja monografii Polski system medialny na rozdrożu. Media w polityce, polityka w...