Apel o wzajemną akceptację empatię i zrozumienie

[English below]

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, Drogie Studentki,Wydarzenia z ostatnich dwóch lat dość znacząco zmieniły nasze codzienne funkcjonowanie. Jeśli ktoś z nas zastanawiał się, czy może być trudniej, to już poznaliśmy odpowiedź. Może być trudniej. A to wymaga od nas wszystkich, i jeszcze długo będzie wymagać, wzajemnej akceptacji, empatii, zrozumienia, wyjaśnienia sobie różnic światopoglądowych, różnic w wartościach, normach kulturowych i sytuacjach, w jakich się znaleźliśmy, uczenia się współpracy i poszukiwania jej możliwości, budowania wzajemnego wsparcia wewnątrz środowiska akademickiego oraz świadomości, że to my je tworzymy.

ulotkaPL

Dear Students,Within the last two years, our everyday functioning has changed significantly. If any of us wondered if it could get any harder, we’ve already learned the answer. Yes, it can. Now, and for a long time in future, we all need to show each other tolerance, empathy, understanding, to help each other understand differences in worldviews, values, cultural norms and situations we are in, to learn how to cooperate and how to seek opportunities of cooperation, to build mutual support within the academic environment and awareness that this environment is for us to shape.